Республикалық ғылыми, ақпараттық-танымдық, педагогикалық журналы
Бүгін:
+7 (778) 313 55 04 martebe2000@mail.ru

Жануарлар


 

 

 

Қойтаева Эльмира Құлбекқызы

Қызылорда облысы, Шиелі ауданы,

Ш.Қодаманов ауылы,

№158 орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі

Күні:                              

Мұғалімнің аты-жөні:Қойтаева Эльмира Құлбекқызы

Сабақтың тақырыбы:

2.2 Жануарлар

Сабақ негізделген

оқу мақсаты:

1.2.2.2Жабайы жануарлар мен үй жануарларын ажырату

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Алуан түрлі жануарлардың бар екендігін біледі,кейбір жабайы жануарларды атай алады,үй жануарларын біледі.


Оқушылардың көпшілігі істей алады:

Жануарлардың адамға пайдасы мен зиянын ,үй жануарларын  олардың төлдерін біледі

Кейбір оқушылар істей алады:

Жабайы жануарлар мен үй жанулары туралы сипаттай алады,зерттей алады,пікірін айтады,дәлелдей алады.


Тілдік мақсат

Оқушылар:Жабайы және үй жануарларының ұқсастықтары мен айырмашылықтарын талқылайды және салыстырады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:   жабайы және үй   жануарлары,төл

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

-Қандай жануарларды білесіңдер?

-Адамға қандай пайдасы бар?

-Біздің сыныптың оқушыларының үйлерінде қандай үй жануарлары бар?

-Қандай жабайы жануарларды көрдіңдер?

Бағалау критерийлері

Пән аралық байланыс:

1.Жабайы жануарлар мен үй жануарларын ажыратады.

2.Жануарлардың негізгі сипаттамаларын атайды

Дүниетану,көркем еңбек

Алдыңғы оқу

Жануарлардың тірі ағза екенін біледі

Жоспар


Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Жоспарлаған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

1 мин

3мин

2мин

Ұйымдастыру кезеңі

 Қызығушылығын ояту:

(Ұ) Ойын:Тақтаға әріптерінің орны ауысып кеткен жануарлар атаулары жазылады,оқушылар соны табады.

Топқа бөлу:Суреттерді таңдау арқылы үш топқа бөлінеді(жабайы жануарлар,үй жануарлары,төлдер)

Кері байланыс:

-Ойын ұнады ма?

-Топқа қалай бөліндік?

Тақта,сурет

Сурет

Сабақтың  ортасы

4 мин

2 мин

2 мин

4 мин

2 мин

5 мин

3 мин

2 мин

1мин

2 мин

(Т.Ж) Үй жануарлары,жабайы жануарлар туралы әңгімелеу,салыстыру

Қ.Б.   Түстермен бағалау

(Ө) Жануарлардың дыбыстарын тыңдату,жабайы және үй  жануарларының тізімін жасау

Қ.Б:  смайликтермен бағалау.

) Жануарларды ата,төлдерімен сәйкестендір.

Қ.Б.:төлдердің суреттерімен бағалау

Дескриптор:

-Оқушы жабайы және үй жануарларын дағдылар бойынша әңгімедейді;

-Жабайы және үй жануарларының дауыстарын ажыратады;тізімін жасайды;

-Жануарлар мен төлдерін сәйкестендіреді.

«Ойлан,топтас,бөліс»әдісі

-Егер жануарлар болмаса не болар еді?

-Адам үй жануарларын қалай күтіп-баптайды?/бақылау,зерттеу/

(Т) 1-топқа тапсырма

Қандай жануарларды білесің?





Дескриптор:

-Оқушылар қандай жануарларды білетіндерін айтады;

(Т)2-топқа тапсырма

Жануарлардың суретін салу немесе ермексазбен мүсіндеу

Дескриптор:

-Жануарлар суретін салады;

-Жануарларды ермексазбен жасайды,мүсіндейді;

(Т) 3-топқа тапсырма

Сурет бөліктерінен сондай-ақ құрастырғыштармен жануарлардың моделін қурастырады,әңгімелейді.

Қ.Б 2 жұлдыз,1 ұсыныс

Дескриптор:

-Қима суретте қандай жануар бейнеленгенін құрастырады;

-Лего құрастырғышпен 1жануарды моделдейді

Кері байланыс:Топта жұмыс жасау ұнады ма?

Сергіту сәті:

Қорбаңдаған аюдың,

Құлпынайы көп екен.

Теріп-теріп алайық,

Қалтамызға салайық!

Дәптермен жұмыс

(С.Ө) Суреттегі жануарларға мұқият қарап,тобын ажыратып,қиып алып,кестедегі тиісті бағанға желімдеңіз

Қ.Б.:  Өз-өзіңді арқаңнан қағу

Дескриптор:

-Жабайы жануарлар мен үй жануарларын анықтайды,сәйкес бағанға орналастырады

Сурет

АКТ,телефон

Сурет

Суреттер

А4 парақ,маркер

ермексаз

Қима сурет,лего құрастырғыш

АКТ

Сурет,кесте,қайшы ,желім

Сабақтың соңы

2 мин

Рефлексия

«Бас бармақ »тәсілі арқылы

Барлығын түсіндім...

Енді түсініп келемін...

Түсінбедім...


Пікір қалдыру

Код көрсетілмесе, бетті қайта жаңартыңыз